Piłkarskie dojrzewanie...

Sobota 03.10 przy Zemborzyckiej miała przynieść piłkarzom Sygnału trzy punkty, które dałyby spokojną przewagę nad strefą spadkową. Podstawą do tego typu rozważań miała być dosyć przeciętna, jak do tej pory postawa drużyny gości w rozgrywkach ligowych. Niestety (a może stety) futbol jest nieprzewidywalny i dopiero po zakończeniu spotkania można dopisywać zdobycz punktową. W tym meczu wszystko szło dobrze tylko do 20 minuty, później gra Sygnału wyglądała już tylko gorzej. Ewidentny rzut karny goście zamienili na bramkę w 22 minucie, dwie minuty później podwyższyli na 2-0 i można powiedzieć, że od tej chwili drużyny Sygnału już nie było na tym boisku. Trzeba podkreślić słowo "drużyny" ponieważ kilku zawodników próbowało w pojedynkę wygrać to spotkanie. Po zmianie stron czarę goryczy przelała czerwona kartka Dariusza Cygana, a dwa kolejne gole (56 i 82 minuta) były wynikiem denerwująco żałosnej gry ekipy z Zemborzyckiej. Wynik końcowy 0-4 !!! Warto w tym miejscu napisać, że ekipa z Janowa nie grała w tym meczu jakiegoś kosmicznego futbolu. Grała za to mądrze, dojrzale i skutecznie...

Przed młodą drużyną Sygnału jeszcze wiele nauki i zbierania doświadczeń. Każdy kolejny mecz ligowy to materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Pierwsze nasuwają się same i powinny być podstawą do osiągania sukcesów w najbliższym czasie. Samo myślenie o tym, że jest się dobrym piłkarzem nie oznacza, że jest się nim naprawdę. Tylko solidna praca daje efekty a mecz ligowy to weekendowe święto, na które trzeba zapracować przez cały tydzień. Do pracy dochodzi jeszcze ambicja i wola walki, którą trzeba wykazać, aby odnieść sukces. I na koniec najważniejsze, zespół to poskładane trybiki, które tylko razem mogą napędzać maszynę. Jeśli kilka nie działa nie ma mowy o końcowym efekcie. Warto o tym wszystkim pamiętać w następnej kolejce i tak po prostu dać z siebie wszystko. Jeśli serce na boisku zostawi cała drużyna to z Piotrowic można przywieźć cenne punkty. Jeśli nie to będziemy tylko grupką średniawych kopaczy bez ambicji...