Uparcie do celu, choć wierzyło już niewielu !!!

Uparcie do celu, choć wierzyło już niewielu !!!

5 listopada 2015 roku w mediach lubelskich pojawiła się informacja o wynikach głosowania w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród dużych projektów z wynikiem 5605 głosów drugie miejsce zajął „Sygnał od nowa” - budowa boiska sportowego na stadionie przy Zemborzyckiej 3. Byliśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani, marzenia miały się spełnić. Zgodnie z deklaracjami potencjalnych wykonawców czas wykonania takiego boiska miał wynieść od trzech do sześciu miesięcy, istniała więc realna szansa, że zimowe treningi w 2016 roku odbywać się będą na naszym trawniku. Wszystko szło zgodnie z planem, Urząd Miasta wyłonił projektanta naszego boiska, a dodatkowo okazało się, że jesteśmy brani pod uwagę jako baza treningowa dla jednej z młodzieżowych reprezentacji, które wystąpią w MME. W projekcie zamiast zaplecza kontenerowego zaczął pojawiać się nowoczesny budynek. Radości nie było końca. 26.07.2016 roku ogłoszony został przetarg i po prawie dwóch miesiącach mieliśmy rozstrzygnięcie:

Czar prysł i to był dopiero początek przeciwności losu. Jeśli jednak spojrzelibyśmy na wyniki pierwszego przetargu z perspektywy czasu to wielka szkoda, że Urzędowi Miasta nie udało się dołożyć brakującej kwoty (dzisiaj za niewiele mniejsze pieniądze uda się wybudować samo boisko). Zaczynamy chodzić od drzwi do drzwi i przekonywać miejskich urzędników, żeby nie odkładali pomysłu na półkę tylko próbowali go zrealizować. Dochodzi do odchudzenia projektu, piękny budynek przechodzi w niepamięć, pozostaje samo boisko. 27.04.2017 roku mamy ogłoszony nowy przetarg, a dwa miesiące później:

rozstrzygnięcia nie ma, pierwsza oferta zostaje odrzucona a druga znacznie przekracza budżet inwestora. Czas leci, chodzimy dalej, poznajemy ludzi i nie odpuszczamy. Mamy ogłoszony kolejny przetarg i w końcu 19.10.2017 roku:           

09.11.2017 roku dochodzi do rozstrzygnięcia. Po dwóch latach od wygrania Budżetu Obywatelskiego mamy firmę, która zbuduje nasze boisko. Wreszcie - DBM Services, kierowany przez pana Prezesa Marka Pastwę wygrywa przetarg. Teraz z górki. Nie martwi nas fakt, że ciężko znaleźć jakieś informacje o skończonych realizacjach wykonawcy, nie ma też strony internetowej firmy DBM. Jesteśmy pełni optymizmu. Nawet kiedy na budowie rzadko widać pracowników, mówimy pewnie tak musi być. Niestety z dnia na dzień jest coraz gorzej a informacje o wykonawcy z innych stron Polski potwierdzają to co widzimy u siebie. DBM nie zbuduje nam obiektu, Urząd Miasta zrywa umowę a Pan Prezes Pastwa jeździ dalej po Polsce i wygrywa kolejne przetargi jako "solidny i porządny wykonawca". Od połowy 2018 do maja 2019 roku trwa inwentaryzacja wykonanych prac i przygotowanie do kolejnego przetargu. 10.05.2019 roku mamy nowe postępowanie w ramach, którego w dniu 17.07.2019 roku Urząd Miasta ogłasza, że dokończeniem budowy zajmie się firma TORAKOL.

Od września 2019 rozpoczynają się prace, które trwają do stycznia 2020 roku. Budowa zostaje zakończona. Po długich mękach, w bólu rodzi się upragniony obiekt. Cztery i pół roku chodzenia, proszenia, setek rozmów, ale w końcu jest. Boisko oczekuje jeszcze na pozwolenie na użytkowanie i po otrzymaniu zgody będziemy w końcu mogli z niego korzystać. Dziękujemy, że oddaliście głosy na "SYGNAŁ OD NOWA", nie zapominamy, że to początek zmian na obiekcie. Cały czas walczymy, aby nasze wygrane Budżety Obywatelskie z poprzednich lat doczekały się realizacji. Cały czas liczymy na Wasze głośne wsparcie, aby projekt SYGNAŁ cieszył nas wszystkich.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości