Remis na wyjeździe

W sobotę 29.09 o godzinie 14.00 na otwarcie nowego boiska w Świdniku Dużym wybiegły ekipy Świdniczanki i Sygnału. Goście, którzy przyzwyczaili swoich kibiców, że na wyjazdach spisują się dużo lepiej już w 8 minucie za sprawą szybkonogiego Dariusza Cygana otworzyli wynik spotkania. Po pięciu minutach na tablicy wyników pojawił się jednak remis, po akcji lewą stroną zawodników Świdniczanki. Kilkanaście minut później bezpośrednio z rzutu rożnego po niefartownej interwencji naszej obrony gospodarze podwyższają na 2-1. Emocje sięgają zenitu kiedy chwilę później sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny Świdniczanki. Na posterunku jest jednak Jakub Pyśniak, nasz 17-latek w pięknym stylu broni strzał zawodnika gospodarzy. W rewanżu Sygnał aplikuję bramkę za sprawą wracającego do coraz lepszej dyspozycji Damiana Karasia. Przed przerwą  Pyśniak wyciąga jeszcze piłkę z okienka i wynikiem 2-2 kończy się pierwsza połowa spotkania. Druga odsłona to w dalszym ciągu agresywna i twarda gra drużyny z Zemborzyckiej, w dzisiejszym spotkaniu "charakteru" naszym zawodnikom na pewno nie brakuje. Bramka Damiana Kucińskiego na 3-2, daje naszym zawodnikom kolejne 3 oczka jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania. Niestety trzy niewykorzystane sytuacje w ataku i błąd obrońców w końcówce meczu kosztują nas utratę punktów w tym meczu. 3-3 to wynik końcowy. Gratulację za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Trzeba ciągle poprawiać grę w obronie i za tydzień z Piaskovią przełamać niemoc własnego boiska.