Koronawirus ! Informacje

Koronawirus ! Informacje

Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, iż mając na uwadze bezpieczeństwo i zalecenia stosownych służb państwowych zmierzające do podejmowania wzmożonych działań prewencyjnych ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa zaleca:

  1. Częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła.
  2. Korzystanie tylko ze swojego bidonu i wody do picia, nie dzielenie się jedzeniem.
  3. Powstrzymywanie się od przywitania poprzez podawanie ręki.
  4. Zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania.
  5. Osobom z objawami przeziębienia ograniczenie uczestnictwa w zajęciach treningowych.

Więcej wskazówek na temat zwalczania koronawirusa:

1. Ma dość duży rozmiar (średnica komórki wynosi około 400-500 nm), więc każda zwykła maska ​​(nie tylko funkcja N95) powinna być w stanie odfiltrować tego wirusa. Jednak gdy ktoś zarażony kichnie przed Tobą, wirus wypluje plwocinę na około 3 metry, zanim spadnie na ziemię i nie będzie już latał.

2. Gdy wirus spadnie na powierzchnię metalu, będzie tam żył przez co najmniej 12 godzin. Dlatego pamiętaj, że jeśli wejdziesz w kontakt z jakąkolwiek metalową powierzchnią, konieczne jest dokładne umycie rąk mydłem.

3. Wirus może pozostawać aktywny na tkance odzieżowej przez 6-12 godzin. Konwencjonalny detergent do prania powinien zabić wirusa. W przypadku zimowych ubrań, które nie wymagają codziennego prania, możesz umieścić je na słońcu (lub na gorącym akumulatorze do ogrzewania lub w piekarniku), aby zabić wirusa.

Informacje na temat objawów zapalenia płuc wywołanego przez koronawirusa Covid-19:

1. Najpierw wirus ten zainfekuje gardło, następnie będziemy odczuwać suchość w bólu gardła, które potrwa 3-4 dni.

2.Następnie wirus połączy się z płynem nosowym, kapie do tchawicy i dostaje się do płuc, powodując zapalenie płuc. Ten proces potrwa od 5 do 6 dni.

3. W przypadku zapalenia płuc występuje wysoka gorączka i duszność. Jednocześnie przekrwienie błony śluzowej nosa nie jest jak normalne przekrwienie błony śluzowej nosa – osoba poczuje, że tonie w wodzie. Ważne jest, aby NATYCHMIAST udać się do lekarza, jeśli dana osoba ma to uczucie.

O zapobieganiu:

1. Najczęstszym sposobem zarażenia jest dotykanie ludzi, dlatego należy starać się nie dotykać ludzi i często myć ręce. Wirus może żyć na rękach przeciętnie przez 5-10 – do 30 minut, ale w tych 5-10-30 minutach wiele może się zdarzyć (osoba może nieświadomie pocierać oczy lub łzę w nosie).

2. Oprócz częstego mycia rąk, wysoce wskazane i korzystne jest płukać gardło za pomocą Betadyny, aby wyeliminować lub zminimalizować zarazki, które znajdują się jeszcze w gardle (zanim zaczną kapać do płuc), a także wypłukać nos w nozdrzach.

Bądź bardzo ostrożny i pij jak najwięcej wody.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości