Granit za mocny

W  sobotę 22 września na Zemborzycką przyjechała drużyna Granitu Bychawa. Goście pokazali w Lublinie dojrzały futbol i nie pozostawili złudzeń kto w tej chwili jest lepszy w konfrontacji obu ekip. Mecz rozpoczął się od składnej akcji gospodarzy, ale to goście w 13 minucie objęli prowadzenie. Akcja napastnika Granitu w polu karnym Sygnału przy asyście kilku naszych zawodników nie wystawia im dobrej oceny z wykonywania zadań obronnych a pozostawienie w 27 minucie zbyt dużo wolnego miejsca na oddanie strzału z 20 metrów tylko potwierdza tę opinię. 2-0 dla Granitu. Wynik ten utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron obraz gry nie ulega zmianie, Sygnał próbuje stworzyć swoje akcje, ale to Granit strzela bramki. W 50 i 54 minucie goście strzelają gole i zanosi się na mocne lanie w sobotnie popołudnie. Na szczęście w 66 minucie Bogdan Pavlenko trafia na 1-4 a lanie owszem jest w tym meczu, ale z nieba. Duże opady deszczu skutecznie opróżniają stadion z kibiców a widowisko traci na wartości. Wynik 4-1 dla drużyny z Bychawy utrzymuje się do końcowego gwizdka. Za nami połowa meczy rundy jesiennej i można się pokusić o małe podsumowanie rozegranych spotkań. W ośmiu kolejkach nasi zawodnicy strzelili 20 bramek, co daje nam drugie miejsce w tej klasyfikacji w lidze. Gra obronna to pięta achillesowa Sygnału, 19 straconych goli to trzeci wynik (za Turem i Unią) , nieprzynoszący chluby naszym zawodnikom. Wyniki na wyjeździe - rewelacja, u siebie - tragedia (za wyjątkiem meczu ze Stalą).
Wnioski: przede wszystkim jeden - trzeba zdecydowanie poprawić grę obronną, szybciej doskoczyć do rywala, wykazać więcej zdecydowania i agresji. I na koniec najważniejsze, najwyższy czas by juniorom urosły jaja bo ambicja i zaangażowanie to w tej lidze klucz do sukcesu. Czas obrać właściwy kierunek.