Historia

Stowarzyszenie Miejski Klub Sportowy Sygnał Lublin powstało w sierpniu 2014 roku, przystępując niemal z marszu do sezonu rozgrywkowego 2014/2015. Osiemnastu członków założycieli pod koniec lipca 2014 roku powołało do kierowania stowarzyszeniem pięcioosobowy zarząd z Panem Marcinem Gawronem na czele. Rozpoczęcie nowej działalności było związane przede wszystkim z faktem, że istniejący w tym miejscu od 1945 roku Kolejowy Klub Sportowy zakończył swoją historię. To właśnie dlatego, aby nasze dzieci miały możliwość rozwijania swoich piłkarskich pasji grupa zapaleńców założyła ten klub.

W sierpniu 2014 roku naszym wkładem startowym było około 60 chłopców skupionych w rocznikach 2002-2005, drużyna seniorów oraz zerowy bilans otwarcia na klubowym koncie.

Luty 2016r. to 180 chłopców regularnie trenujących w klubie w rocznikach 2002,2003,2004,2005,2006,2007,2008 i młodszych, drużyna seniorów, 10 pracujących szkoleniowców, współpraca z Urzędem Miasta w zakresie zadań dotyczących wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz prowadzenia zajęć sportowych w ramach klas profilowanych a także zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim 2016 dotyczący budowy pełnowymiarowego boiska piłkarskiego na obiekcie „Sygnału”, do którego udało się przekonać ponad 5600 mieszkańców naszego miasta. Luty 2016r. to także ścisła współpraca ze szkołami z rejonu w zakresie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży, systematycznie powiększająca się liczba nowych zawodników i ambitne plany na najbliższą przyszłość mające na celu rozwój marki „Sygnał”.

MKS SYGNAŁ LUBLIN

Wiadomości (utwórz nową)